Strona główna » Gazownia Jarosław » Gaz płynny Jarosław

Gaz płynny Jarosław

Podstawowe różnice pomiędzy gazem płynnym a ziemnym?

Choć gaz ziemny oraz gaz płynny LPG zaliczane są do jednej grupy węglowodorów, dzieli je sporo różnic. Głównie gaz płynny propan-butan to gaz cięższy od powietrza mniej więcej o 2 razy, z kolei gaz ziemny jest od niego niemal o połowę lżejszy. Sprawa ta ma wobec tego wpływ na możliwość przewożenia i składowania tych gazów. Gaz ziemny wymaga wybudowania rurociągów, natomiast gaz płynny może być magazynowany w dużych ilościach z wykorzystaniem niewielkich zbiorników na gaz płynny.

Jak często trzeba wykonywać badanie naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą obowiązkowo raz na 2 lata wykonywać jego badanie zewnętrzne. W trakcie takiego przeglądu sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Poza tym każdy zbiornik naziemny musi także koniecznie co 10 lat przejść przegląd wewnętrzny. Badanie to opiera się na sprawdzeniu ścian zbiornika i jego wzmocnień. Co 10 lat musi być także przeprowadzona próba ciśnieniowa zbiornika. Wszelkie przeglądy techniczne zbiorników na płynne paliwo gazowe są realizowane przez UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności