Strona główna » Gazownia Jarosław » Dostawcy gazu Jarosław

Dostawcy gazu Jarosław

Najpopularniejsi sprzedawcy gazu w Polsce

W Polsce działa wielu różnych sprzedawców paliwa gazowego, którzy oferują możliwość zawarcia z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i wyłącznie na sprzedaż gazu. Jeśli chodzi z kolei o najpopularniejszych z nich, wyróżnić można takich sprzedawców gazu jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Popularność sprzedawcy nie znaczy jednak tego, że gwarantuje on najlepsze ceny paliwa gazowego. W wielu sytuacjach jest nawet wręcz inaczej. Wobec tego przed zmianą sprzedawcy gazu trzeba zawsze szczegółowo sprawdzić oferty przynajmniej kilku firm funkcjonujących na polskim rynku, używając do tego między innymi porównywarki dostępne w sieci.

Jak samodzielnie zmienić sprzedawcę gazu ziemnego?

Samodzielna zmiana sprzedawcy gazu ziemnego bez pomocy nowego dostawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upełnomocniony. Nie oznacza to jednak, że jest o wiele bardziej trudniejsza. W takim przypadku konieczne jest w pierwszej kolejności zawarcie umowy z nowym dostawcą paliwa gazowego. Następnie należy osobiście wymówić umowę ze starym dostawcą gazu, a również zawiadomić Operatora Systemu Dystrybucji z wykorzystaniem specjalnego druku udostępnianego między innymi na jego stronie internetowej lub w oddziale obsługi klienta. Na rozpatrzenie wniosku dotyczącego zmiany sprzedawcy paliwa gazowego dystrybutor gazu ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności