Strona główna » Gazownia Jarocin » Dostawcy gazu Jarocin

Dostawcy gazu Jarocin

Jak zmienić dostawcę gazu ziemnego do domu?

Planując zmienić sprzedawcę gazu do gospodarstwa domowego, trzeba głównie wiedzieć, że rozwiązanie to jest całkowicie bezpłatne. Sama procedura zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego na inną, lepszą firmę opiera się z kolei na kilku prostych krokach. W zależności od wybranej metody może zostać ona wykonana osobiście lub za pomocą udzielonego nowemu dostawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w przypadku zmieniania sprzedawcy gazu ziemnego zajmuje w związku z tym znalezienie odpowiedniej oferty, w której nie tylko cena gazu ziemnego, ale i inne warunki będą jak najbardziej korzystne.

Jak długo zmiana sprzedawcy gazu ziemnego?

Proces zmiany dostawcy gazu trwa zazwyczaj około 30 dni. Wpływ na to, ile trwać będzie to czas, ma natomiast przede wszystkim to, czy umowa z poprzednim dostawcą paliwa gazowego może być rozwiązana natychmiast. Czasem zawarte w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą dostawcy paliwa gazowego do końca umowy ze względu na kary. Poza tym w trakcie zmienienia dostawcy paliwa gazowego trzeba również wiedzieć, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności