Strona główna » Gazownia Jaraczewo » Gaz LPG Jaraczewo

Gaz LPG Jaraczewo

Czemu właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak istotna?

Gaz LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do kłopotów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym nieodpowiedniej jakości gaz LPG doprowadza również do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do strat wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie właściwej jakości gazem, który sprzedają sprawdzeni sprzedawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania.

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w samochodach określane także jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych składowych instalacji gazowej w samochodach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać wskazane wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której auto nie może jeździć po drogach. Jej okres ważności równy jest 10 lat. Poza tym zbiornik na paliwo gazowe zamontowany w samochodzie zgodnie z polskimi wymogami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności