Strona główna » Gazownia Jaraczewo » Gaz płynny Jaraczewo

Gaz płynny Jaraczewo

Jak powinno przebiegać napełnianie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

W trakcie napełniania zbiornika na płynne paliwo gazowe dostawca ma obowiązek obowiązkowo do zadbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Sprzedawca gazu powinien w związku z tym w odpowiedni sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół cysterny, jak i zbiornika. Przed tankowaniem powinien także skontrolować plomby na zaworze i skontrolować szczelność zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania konieczne jest także podłączenie uziemienia. Po przeprowadzeniu tankowania szczelność zbiornika musi być ponownie skontrolowana, a jego zawór odpowiednio zaplombowany.

Ile gazu powinno być się w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Właściwe i całkowicie bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych gazem płynnym ze zbiorników zależy jest od jego właściwego poziomu. Wobec tego zbiornik na płynne paliwo gazowe może być zatankowany co najwyżej do 85% własnej pojemności, tak by pozostawione 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie może natomiast przekraczać poziomu poniżej 25%. Zwłaszcza w okresach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz są minusowe, gdyż mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku wytraca moc odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności