Strona główna » Gazownia Janów Lubelski » Gaz LPG Janów Lubelski

Gaz LPG Janów Lubelski

W jakim celu jest wykorzystywany gaz LPG?

Gaz LPG przede wszystkim jest idealnym sposobem umożliwiającym na dostarczanie gazu do nieruchomości pozbawionych możliwości podłączenia ich do sieci gazowej. Poprzez zamontowanie zbiornika LPG właściciele domów i przedsiębiorstw mają możliwość wykorzystywania gazu w swoich budynkach do ogrzewania ich, gotowania lub przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo gaz LPG stosowany jest również do między innymi: zasilania urządzeń gazowych z użyciem butli gazowych o pojemności od 2 do nawet 33 kg, zasilania wózków widłowych, zasilania aut z zastosowaniem instalacji gazowych LPG, które pozwalają zaoszczędzić na paliwie, produkowania kosmetyków czy produktów spożywczych.

Dlaczego odpowiednia jakość gazu LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do kłopotów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich szybszą awarię. Poza tym nieodpowiedniej jakości gaz LPG przyczynia się także do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do większych wydatków związanych z koniecznością kupowania jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie odpowiedniej jakości gazem, który sprzedają sprawdzeni sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować około 13 kWh energii cieplnej podczas godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności