Strona główna » Gazownia Janów Lubelski » Gaz płynny Janów Lubelski

Gaz płynny Janów Lubelski

Podstawowe rodzaje zbiorników na płynne paliwo gazowe

Jeśli w gospodarstwie domowym używane jest ogrzewanie gazem płynnym, potrzebny jest montaż na działce zbiornika, w którym będzie on składowany. Główny podział zbiorników na gaz płynny można przeprowadzić na warianty naziemne i wewnętrzne. Zbiornik na gaz płynny naziemny umieszczany jest na płycie fundamentowej nieco ponad poziom działki. Montaż zbiornika zewnętrznego wymaga zachowania odpowiedniej odległości od pozostałych elementów w otoczeniu. Spośród plusów zbiorników naziemnych wyróżnić można ich stosunkowo niską cenę oraz prosty montaż. Zbiornik na gaz płynny wewnętrzny to natomiast rozwiązanie droższe jednak mniej ingerujące w otoczenie. Umieszczany jest on bowiem w otworze ziemnym i pokrywany około 60 cm gruntu. Obszar posesji, w której umieszczony jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być niemal dowolnie wykorzystywana.

Co ile należy tankować zbiornik na gaz LPG?

Według zdania specjalistów najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest napełnianie zbiorników na gaz płynny dwa razy w roku. Taka częstotliwość umożliwia bowiem na mniejsze wydatki poprzez korzystanie z posezonowych obniżek cen gazu płynnego. By zaplanować dwa razy do roku tankowanie gazu płynnego po atrakcyjnych cenach, trzeba zadbać o właściwą pojemność zbiornika już na etapie jego montażu, która będzie brać pod uwagę: wielkość budynku, ilość mieszkańców, liczbę sprzętów zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności