Strona główna » Gazownia Janów Lubelski » Dostawcy gazu Janów Lubelski

Dostawcy gazu Janów Lubelski

Jak przebiega pierwsza zmiana dostawcy paliwa gazowego?

Zmiana dostawcy paliwa gazowego po raz pierwszy może być trudna, ze względu na brak doświadczenia w tej sprawie. Najistotniejsze w jej przypadku jest wobec tego dokładne sprawdzenie dostępnych na rynku ofert. Jeśli chodzi o to, ile trwa pierwsza zmiana sprzedawcy gazu, wyłącznie formalności związane z tą sprawą zajmują od 3 do 4 tygodni. Okres ten zależny jest głównie od tego, w jakim czasie zostanie rozpatrzone przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego poinformowanie o zmianie dostawcy gazu ziemnego.

Jak się przygotować do zmienienia dostawcy gazu ziemnego?

Zamierzając zmienić sprzedawcę gazu ziemnego, przed wybraniem się do jego punktu obsługi klienta warto odpowiednio się do tego przygotować. Pracownik sprzedawcy gazu może bowiem poprosić o takie dane jak: zużycie gazu ziemnego w ostatnich 12 miesiącach, na bazie którego odbiorcy są kwalifikowaniu do określonych taryf gazowych, termin obowiązywania obecnej umowy zawartej z dostawcą gazu. W związku z tym warto przygotować te dane wcześniej oraz zabrać ze sobą dowód tożsamości, niezbędny do weryfikacji danych osobowych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności