Strona główna » Gazownia Janikowo » Gaz LPG Janikowo

Gaz LPG Janikowo

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w autach nazywane również jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych składowych instalacji gazowej w pojazdach. Wobec tego obowiązkowo muszą one spełniać wskazane normy. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może jeździć po drogach. Jej termin ważności wynosi 10 lat. Poza tym zbiornik na gaz zamontowany w pojeździe zgodnie z krajowymi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT.

Dlaczego odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak istotna?

Gaz LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich przedwczesną awarię. Oprócz tego nieodpowiedniej jakości gaz LPG doprowadza także do mniej ekonomicznego spalania. W efekcie przyczynia się on więc do większych wydatków wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh energii cieplnej podczas godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności