Strona główna » Gazownia Jabłonowo Pomorskie » Gaz płynny Jabłonowo Pomorskie

Gaz płynny Jabłonowo Pomorskie

Formalności związane z montażem zbiornika na gaz płynny

Wykonując montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe na posesji, trzeba wiedzieć o kilku formalnościach. Tego rodzaju inwestycja wymaga projektu oraz pozwolenia na budowę wydanego przez odpowiednie dla miejsca montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe polega z kolei na wykonaniu wykopów w przypadku modelu wewnętrznego lub zamontowania płyty fundamentowej przy wyborze modelu zewnętrznego. Po wykonaniu montażu zbiornika trzeba obowiązkowo wykonać również jego odbiór, który przeprowadzany jest przez UDT.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na gaz płynny?

Zamontowanie zbiornika na gaz płynny to inwestycja, na którą składa się wiele różnych kosztów. Podstawowy z nich to cena zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Oprócz tego do ceny zakupu zbiornika na gaz płynny należy również doliczyć między innymi: przetransportowanie zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej oraz wewnętrznej, wylanie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do wykonania odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Łączny koszt zamontowania zbiornika na płynne paliwo gazowe wynosi wobec tego mniej więcej 16 000 złotych. Wymagającą mniejszych wydatków opcją jest z kolei wybranie dzierżawy zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą oferuje wielu jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności