Strona główna » Gazownia Jabłonowo Pomorskie » Dostawcy gazu Jabłonowo Pomorskie

Dostawcy gazu Jabłonowo Pomorskie

Na czym polega prognozowane rozliczanie dostaw gazu?

Sprzedawcy gazu proponują dla swoich klientów różnorodne metody rozliczeń należności za dostarczone medium. Jedną z nich jest w związku z tym rozliczenie prognozowane, które jest najpowszechniejszą metodą rozliczeń. Opiera się ono na analizach związanych ze zużyciem gazu w danym czasie oraz wystawiania na tej bazie rachunków. Jeśli rzeczywiste zużycie gazu ziemnego jest wyższe, niezbędne jest dokonanie dopłaty. Z kolei w sytuacji mniejszego rzeczywistego zużycia paliwa gazowego, niż w prognozie, powstaje nadpłata, którą można przenieść na poczet następnych rachunków lub wypłacić z wykorzystaniem odpowiedniego wniosku.

Od czego uzależniona jest cena gazu?

Wysokość faktur za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnorodnych elementów. Podstawowe z nich to ilość poboru paliwa gazowego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest klient przez sprzedawcę gazu. W związku z tym najwyższe rachunki za gaz płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy wykorzystują go do ogrzewania lokali, z kolei najniższe używający go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Oprócz tego warto również wspomnieć, że finalna cena paliwa gazowego zależy także od innych opłat obowiązujących u danego dostawcy gazu ziemnego. Zaliczyć do nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności