Strona główna » Gazownia Izbica Kujawska » Gaz płynny Izbica Kujawska

Gaz płynny Izbica Kujawska

Jak wybrać zbiornik na płynne paliwo gazowe?

Podczas wybierania zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba zwrócić uwagę na trzy istotne elementy. Jeden z nich związany jest z zapotrzebowaniem na gaz, określonym na godzinę, na podstawie mocy urządzeń zasilanych gazem. Daje możliwość on wskazać pojemność zbiornika. Drugi ważny element to wielkość posesji, na której ma być montowany zbiornik. Zależy od niej bowiem to jaki jego rodzaj może zostać zamontowany, aby wymagane odległości od innych elementów były poprawne. Oprócz tego trzeba również wziąć pod uwagę pobór gazu, który ma wpływ na częstotliwość tankowania gazem zbiornika.

Jak skontrolować stan gazu w zbiorniku na gaz płynny?

Wszelkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w specjalne poziomowskazy, które umożliwiają w bezproblemowy i szybki sposób skontrolować poziom zatankowania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz znajduje się najczęściej na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wyrażone przez nie wskazania napełnienia zbiornika wyróżnione są także czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który wskazuje konieczność zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od podłączony do systemu telemetrycznego, stan jego napełnienia można natomiast skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności