Strona główna » Gazownia Izbica Kujawska » Butle gazowe Izbica Kujawska

Butle gazowe Izbica Kujawska

Jak dużo mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na wiele rodzajów pod względem ich pojemności, a co za tym idzie, zawartości gazu, jakim są zatankowane. W związku z tym to ile mieszanki propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi około: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów.

Ile kosztuje butla gazowa?

Aby móc użytkować butlę gazową w gospodarstwie domowym, trzeba się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można zakupić nienapełnione, a także już napełnione. W pierwszym przypadku cena butli gazowej wynosi w granicach mniej więcej dwustu złotych, natomiast w drugim do kosztów nienapełnionej butli trzeba dołożyć także wartość zawartego w niej gazu, łączna cena równa się w związku z tym aktualnie około 300 złotych. Mniej kosztowną metodą jest natomiast zakup używanej butli gazowej, trzeba natomiast w tym przypadku pamiętać, aby skontrolować, czy ma ona aktualną homologację, której okres umieszczony jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności