Strona główna » Gazownia Ińsko » Gaz LPG Ińsko

Gaz LPG Ińsko

Dlaczego odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich przedwczesną awarię. Dodatkowo niewłaściwej jakości gaz LPG doprowadza również do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym przyczynia się on więc do większych wydatków związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie właściwej jakości gazem, który sprzedają sprawdzeni dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować około 13 kWh energii cieplnej na godzinę w procesie jego spalania.

Jakie wymogi powinien spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych elementów instalacji gazowej w samochodach. Wobec tego obowiązkowo muszą one spełniać wskazane wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której samochód nie może poruszać się po drogach. Jej termin ważności wynosi 10 lat. Poza tym zbiornik na gaz montowany w samochodzie zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności