Strona główna » Gazownia Inowrocław » Gaz płynny Inowrocław

Gaz płynny Inowrocław

Co to jest gaz płynny LPG?

Płynne paliwo gazowe LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną formą mieszaniny propanu i butanu lub czystego propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei zbliżony do gazu ziemnego. Dzięki temu wyróżnia się on dużą uniwersalnością użytkowania. Gaz płynny mieszanina propanu i butanu może być wykorzystywany wobec tego na przykład do ogrzewania budynków, napędzania pojazdów (auto gaz), procesów w branży przemysłowej. Płynne paliwo gazowe LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on przechowywany w dużych ilościach z zastosowaniem stosunkowo małych zbiorników lub butli.

Ile gazu powinno się tankować do zbiorników na płynne paliwo gazowe?

W trakcie tankowania zbiornika na gaz płynny, objętość paliwa nie powinna przekraczać 85% pojemności zbiornika. 15% wolnej przestrzeni w zbiorniku gwarantuje poduszkę powietrzną, która w przypadku zmiany objętości płynnego paliwa gazowego spowodowanego poprzez zmiany temperatury nie będzie miała wpływu na działanie całej instalacji gazowej. Wobec tego powszechnie stosowane zbiorniki o pojemności 2700 litra powinny być tankowane co najwyżej 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności