Strona główna » Gazownia Inowrocław » Butle gazowe Inowrocław

Butle gazowe Inowrocław

Podstawowe rodzaje zbiorników gazowych

Aktualnie na rynku znaleźć można kilka różnorodnych rodzajów butli gazowych. Ich podział obejmuje głównie to, w jakim celu one stosowane. Wobec tego wyróżnia się między innymi: zbiorniki gazowe do gospodarstw domowych o pojemnościach 11 kg, niekiedy wyposażone w kołnierz, butle gazowe turystyczne mające pojemność 2 kg, 3 kg oraz 5 kg, butle gazowe mające pojemność 33 kg, stosowane głównie do zastosowań w branży przemysłowej niekiedy ogrzewania pomieszczeń, butle gazowe 11 kg przeznaczone do wózków widłowych napędzanych gazem. Jeśli chodzi natomiast o materiał, z jakiego wykonywane są butle gazowe, najczęściej jest to stal o właściwiej grubości.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do domu napełniane są dwoma rodzajami gazu. Jeden z nich to mieszanina propanu i butanu, który jest gazem pozbawionym barwy o specyficznym wyraźnie odczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 oC. Kolejny z nich to z kolei wyłącznie propan, który bardzo dobrze sprawdza się w przypadku używania butli gazowej w wynoszących poniżej 0 temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o cenę butli 11 kg, wersje wypełniane mieszanką propanu i butanu są nieznacznie tańsze od modeli napełnionych wyłącznie propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności