Strona główna » Gazownia Imielin » Gaz LPG Imielin

Gaz LPG Imielin

Jakie normy powinien spełniać zbiornik LPG montowany w autach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z głównych składowych instalacji gazowej w samochodach. W związku z tym koniecznie powinny one spełniać specjalne normy. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której auto nie może poruszać się po drogach. Jej termin ważności równy jest 10 lat. Dodatkowo zbiornik na paliwo gazowe zamontowany w samochodzie zgodnie z krajowymi wymogami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT.

Dlaczego odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym nieodpowiedniej jakości gaz LPG przyczynia się również do większego spalania. Finalnie doprowadza to więc do strat związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh energii cieplnej w ciągu godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności