Strona główna » Gazownia Iłża » Gaz LPG Iłża

Gaz LPG Iłża

W jaki sposób napełniać butle LPG?

W trakcie tankowania butli LPG należy głównie zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W pobliżu nie mogą wobec tego znajdować się żadne źródła ognia. Prawidłowe tankowanie paliwa gazowego LPG polega natomiast na tankowaniu zbiornika jedynie do 85% jego wielkości. Pozostawiona przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który w wyniku zmiany temperatur może zwiększać własną objętość. Po przeprowadzeniu napełniania zbiornika należy także skontrolować, czy jest on w pełni szczelny.

Jaki jest cennik paliwa gazowego LPG?

Aktualne podwyżki cen gazu wywołane niestabilną sytuacją na rynkach światowych nie ominęły również gazu LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku zmieniła się z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według wielu ekspertów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje nieruchomości z wykorzystaniem gazu LPG. Ceny gazu LPG nie są regulowane przez URE. W związku z tym na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma jedynie rynek. Metodą na oszczędności przy zakupie gazu LPG jest na przykład tankowanie go poza okresem grzewczym, kiedy jego ceny są mniejsze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności