Strona główna » Gazownia Iłża » Gaz płynny Iłża

Gaz płynny Iłża

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe jest opłacalne?

Pomimo tego, że ceny gazu płynnego stale rosną ogrzewanie budynków i firm z użyciem tego paliwa stale jest o wiele opłacalniejsze od, na przykład ogrzewania olejem opałowym. Wybór płynnego gazu do ogrzewania pomieszczeń umożliwia wobec tego zaoszczędzić nawet do 30% w przypadku długofalowych inwestycji. Oprócz tego gaz płynny zaliczany jest do paliw ekologicznych, które nie wytwarzają sadzy, a co za tym idzie, umożliwiają zniwelować konieczność czyszczenia przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie gospodarstwa domowego lub firmy płynnym paliwem gazowym nie wymaga także posiadania specjalnej kotłowni.

Płynne paliwo gazowe mieszanka propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W sytuacji, kiedy płynne paliwo gazowe LPG wykorzystywany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na posesji, zazwyczaj jest nim wyłącznie. Wszystko za sprawą tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich właściwości grzewczych nawet podczas ujemnych temperatur na zewnątrz. Pod względem ceny zakupu propan jest natomiast nieco droższy niż gaz płynny mieszanka propanu i butanu. Pomimo to jego parametry opałowe sprawiają, że jest on zazwyczaj wykorzystywanym gazem do ogrzewania domów oraz przedsiębiorstw..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności