Strona główna » Gazownia Iłowa » Gaz płynny Iłowa

Gaz płynny Iłowa

Formalności związane z montażem zbiornika na gaz płynny

Planując montaż zbiornika na gaz płynny na posesji, trzeba pamiętać o paru formalnościach. Taka inwestycja wymaga projektu oraz pozwolenia na budowę wydawanego przez właściwe dla miejsca montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe polega z kolei na wykonaniu wykopów w przypadku modelu wewnętrznego lub zamontowania płyty fundamentowej przy wyborze modelu naziemnego. Po wykonaniu montażu zbiornika należy bezwzględnie przeprowadzić także jego odbiór, który wykonywany jest przez Urząd Dozoru Technicznego.

Jakie są zalety ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie za pomocą gazu według danych GUS wykorzystywane jest w ponad 62% domów. W wielu sytuacjach paliwo gazowe przekazywane jest do niego natomiast ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być wydzierżawione lub zamontowane na własny koszt. Do głównych plusów tego typu ogrzewania zalicza się między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji zastosowania kotłów gazowych kondensacyjnych, niską awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności