Strona główna » Gazownia Iłowa » Butle gazowe Iłowa

Butle gazowe Iłowa

Jak transportować butle gazowe?

Planując zakup butli gazowej należy zwrócić uwagę także o jej właściwy przewóz w odpowiedni sposób. Wobec tego butle gazowe do domu i turystyczne mogą być przewożone wyłącznie pionowo, zaworem skierowanym w górę. Sam zbiornik musi być natomiast chroniony przed przesuwaniem się po wnętrzu samochodu. Nie powinno się z kolei transportować butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na uszkodzenia. Napełnione butle po przewiezieniu powinny być składowane w niezawilgoconym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych pomieszczeniu, pionowo.

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się głównie swoją pojemnością. Najczęściej dostępne są one w wariatach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to natomiast butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania domków letniskowych oraz kamperów za pomocą grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propan-butan. Ich stosunkowo mała waga i rozmiar umożliwia z kolei wykorzystywanie ich na urlopie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności