Strona główna » Gazownia Iława » Gaz płynny Iława

Gaz płynny Iława

Gaz płynny — cena

To ile kosztuje używany do ogrzewania lokali, napędzania silników spalinowych oraz urządzeń w gospodarstwach domowych płynny gaz LPG zależy jest od rynku. Wszystko za sprawą tego, że cena gazu płynnego nie jest kontrolowana przez URE. W związku z tym, jeśli chodzi o gaz płynny, cena za jeden litr może się zmieniać nawet parę razy w ciągu roku. W wielu przypadkach jest ona również wskazywana dla metra sześciennego gazu zamiast litra, wobec tego warto zwrócić uwagę na tę jednostkę w trakcie porównywania jego cen zakupu.

Jak często należy przeprowadzać badanie naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na gaz płynny muszą koniecznie raz na 2 lata wykonywać jego badanie zewnętrzne. W trakcie takiego badania kontrolowany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Poza tym każdy zbiornik naziemny musi także koniecznie raz na 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Przegląd ten opiera się na sprawdzeniu ścian zbiornika oraz jego wzmocnień. Raz na 10 lat musi być również przeprowadzona próba ciśnieniowa zbiornika. Wszystkie badania techniczne zbiorników na płynne paliwo gazowe są wykonywane przez UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności