Strona główna » Gazownia Iława » Dostawcy gazu Iława

Dostawcy gazu Iława

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu do domu?

Chcąc zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do gospodarstwa domowego, trzeba głównie wiedzieć, że rozwiązanie to jest w pełni nieodpłatne. Sam proces zmiany sprzedawcy paliwa gazowego na nową, tańszą firmę opiera się z kolei na kilku łatwych etapach. W zależności od wybranego sposobu może zostać ona przeprowadzona samodzielnie lub z wykorzystaniem udzielonego nowemu sprzedawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w przypadku zmieniania sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje wobec tego znalezienie odpowiedniej oferty, w której nie tylko koszt gazu ziemnego, ale i inne elementy będą jak najbardziej korzystne.

Jak samodzielnie zmienić sprzedawcę gazu ziemnego?

Samodzielna zmiana dostawcy paliwa gazowego bez pomocy nowego dostawcy wymaga większego zaangażowania niż w sytuacji, gdy zostaje on upoważniony. Nie znaczny to jednak, że jest o wiele bardziej skomplikowana. W takiej sytuacji konieczne jest w pierwszej kolejności podpisanie umowy z nowym dostawcą paliwa gazowego. Później należy osobiście wymówić umowę z poprzednim dostawcą gazu, a również zawiadomić Operatora Systemu Dystrybucji z wykorzystaniem odpowiedniego druku dostępnego na przykład na jego stronie internetowej lub w placówce obsługi klienta. Na rozpatrzenie druku dotyczącego zmienienia sprzedawcy gazu dystrybutor paliwa gazowego ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności