Strona główna » Gazownia Hel » Gaz płynny Hel

Gaz płynny Hel

Czy montaż zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montowania zbiornika na gaz płynny, którego pojemność nie przekracza 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to natomiast, że może być on zamontowany bez jakichkolwiek formalności. Niezbędne jest zgłoszenie takiej inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem odpowiedniego druku. Druk musi posiadać takie elementy jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta oraz zweryfikowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony ppoż., oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odpowiedzi pisemnej w ciągu 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na gaz płynny?

Montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe to inwestycja, w której skład wiele różnorodnych wydatków. Podstawowy z nich to kwota zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów mniej więcej 7000 zł. Oprócz tego do ceny samego zbiornika na płynne paliwo gazowe należy także doliczyć między innymi: przetransportowanie zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej oraz wewnętrznej, stworzenie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji niezbędnej do wykonania odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Finalny koszt montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe wynosi wobec tego mniej więcej 16 000 złotych. Tańszą opcją jest natomiast wybranie wydzierżawienia zbiornika na gaz płynny, którą proponuje większość jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności