Strona główna » Gazownia Halinów » Dostawcy gazu Halinów

Dostawcy gazu Halinów

Na czym polega prognozowane rozliczanie dostaw paliwa gazowego?

Sprzedawcy gazu proponują dla swoich klientów różnorodne sposoby rozliczeń płatności za sprzedane medium. Jedną z nich jest w związku z tym rozliczenie prognozowane, które jest najpopularniejszą metodą rozliczeń. Polega ono na analizach związanych ze zużyciem gazu ziemnego w danym okresie oraz wystawiania na tej bazie faktur. Jeśli rzeczywiste zużycie gazu ziemnego jest wyższe, niezbędne jest dokonanie dopłaty. Z kolei w sytuacji mniejszego rzeczywistego poboru gazu, niż w prognozie, powstaje nadpłata, którą można przenieść na poczet następnych faktur lub wypłacić za pomocą właściwego dokumentu.

Od czego uzależniona jest cena gazu?

Wielkość rachunków za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnorodnych kwestii. Podstawowe z nich to wielkość zużycia gazu ziemnego w danym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przypisany jest odbiorca przez sprzedawcę gazu ziemnego. Wobec tego największe rachunki za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy stosują go do ogrzewania lokali, z kolei najmniejsze wykorzystujący go do gotowania na kuchenkach. Dodatkowo warto również wspomnieć, że finalna cena gazu uzależniona jest również od innych opłat obowiązujących u określonego sprzedawcy gazu. Wyróżnić wśród nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności