Strona główna » Gazownia Hajnówka » Gaz płynny Hajnówka

Gaz płynny Hajnówka

Jakie odległości trzeba zachować podczas montażu zbiornika na gaz płynny?

Chcąc przeprowadzić montaż zbiornik na płynne paliwo gazowe w zewnętrznej postaci, trzeba pamiętać o przestrzeganiu odpowiednich odległości od miejsca, w którym zostanie on umieszczony. Wobec tego taki zbiornik na płynne paliwo gazowe musi być zlokalizowany: co najmniej 3 metry od budynków, 1,5 metra od granicy działki, 5 metrów od studzienek kanalizacyjnych i szamba, 7 metrów od linii niskiego napięcia, 15 metrów od linii wysokiego napięcia.

Jak często trzeba wykonywać przegląd podziemnego zbiornika na gaz płynny?

Tak samo jak w sytuacji zewnętrznych zbiorników na płynne paliwo gazowe, także modele wewnętrzne muszą bezwzględnie przechodzić badania techniczne. Badanie zewnętrzny powinien być przeprowadzony raz na 2 lata. Natomiast rewizja wewnętrzna co 5 lat. Jeśli chodzi o próbę ciśnieniową wewnętrzne, zbiorniki na płynne paliwo gazowe muszą mieć ją wykonaną raz na 10 lat. Wszelkie badania techniczne muszą być przeprowadzane przez pracowników UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności