Strona główna » Gazownia Hajnówka » Dostawcy gazu Hajnówka

Dostawcy gazu Hajnówka

Jak zmienić dostawcę gazu do przedsiębiorstwa?

Zamierzając zmienić sprzedawcę gazu do firmy, warto głównie wiedzieć, że procedura ta niemal niczym nie różni się od zmiany dostawcy paliwa gazowego dla gospodarstwa domowego. W związku z tym najpierw trzeba wybrać właściwą ofertę z dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc różnorodnego rodzaju porównywarki. Po wybraniu właściwej oferty trzeba skontaktować się z przedstawicielem dostawcy paliwa gazowego i zawrzeć z nim kolejną umowę, pamiętając, aby przedtem szczegółowo ją przeczytać i sprawdzić, czy wszystkie jej podpunkty są zgodne z ustaleniami. Przy zawieraniu umowy przedstawiciel dostawcy gazu ziemnego zaproponuje także podpisanie pełnomocnictwa. Warto wybrać opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z wypowiedzeniem starej umowy oraz poinformowaniem OSD o zmianie sprzedawcy paliwa gazowego.

Ile trwa zmiana dostawcy gazu?

Proces zmiany dostawcy gazu ziemnego trwa najczęściej około 1 miesiąca. Wpływ na to, ile trwać będzie to czas, ma jednak głównie to, czy umowa ze starym dostawcą gazu może być rozwiązana od razu. Niekiedy znajdujące się w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą dostawcy paliwa gazowego do końca umowy ze względu na kary. Oprócz tego w trakcie zmienienia dostawcy gazu trzeba także pamiętać, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie dokumentu związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności