Strona główna » Gazownia Gubin » Gaz płynny Gubin

Gaz płynny Gubin

Ile wynosi wydajność grzewcza płynnego paliwa gazowego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z lepszych paliw opałowych. Jego wartość grzewcza równa się mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w ciągu godziny ze spalania 1 kilograma gazu płynnego można wytworzyć 13 kWh ciepła. Wartość ta sprawia więc, że jest on powszechnie używany do ogrzewania budynków za pomocą klasycznych lub kondensacyjnych kotłów centralnego ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Jak wybrać sprzedawcę gazu płynnego LPG?

Właściciele domów lub firm mający zamontowane swoje zbiorniki na gaz płynny mogą korzystać z nieograniczonej możliwości wyboru sprzedawcy gazu płynnego. W trakcie jego wyboru warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na cennik paliwa, ale także renomę dostawcy. Musi on mieć aktualną koncesję na sprzedaż paliw. Oprócz tego istotna jest także jakość dostarczanego płynnego paliwa gazowego. To od niej uzależnione jest bowiem poprawne działanie całej instalacji ogrzewania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności