Strona główna » Gazownia Gubin » Butle gazowe Gubin

Butle gazowe Gubin

Ile kosztuje butla gazowa?

By móc stosować butlę gazową w domu, trzeba się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można kupić nienapełnione, a także już pełne. W pierwszej sytuacji koszt butli gazowej waha się w granicach około dwustu złotych, z kolei w drugim do kosztów samej butli należy dołożyć także koszt zawartego w niej gazu, sumaryczna cena wynosi w związku z tym aktualnie mniej więcej 300 złotych. Mniej kosztowną opcją jest natomiast kupienie używanej butli gazowej, trzeba jednak przy tym pamiętać, żeby skontrolować, czy ma ona ważną homologację, której czas zapisywany jest na butli.

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimową porą?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być używane zimą, najlepiej postawić na modele zatankowane samym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach wynoszących aż -42 stopnie Celsjusza. Za sprawą tego używanie go nawet w wynoszących poniżej 0 temperaturach nie będzie problematyczne. W identycznych warunkach butle gazowe napełniane mieszanką propanu i butanu mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w poprawny sposób, gdyż gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 oC..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności