Strona główna » Gazownia Gryfów Śląski » Dostawcy gazu Gryfów Śląski

Dostawcy gazu Gryfów Śląski

Czym różni się dostawca gazu ziemnego od dystrybutora?

W Polsce usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu mogą być wykonywane przez dwie różne firmy. Wymaga to jedynie podpisania dwóch odrębnych umów z różnorodnymi firmami. W związku z tym w przypadku gazu wyróżnić można dystrybutora, którym jest w naszym kraju jedynie Polska Spółka Gazownictwa należąca do spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor gazu określany również jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiada za wykonywanie przyłączy gazowych, dbanie o jakość i sprawność infrastruktury przesyłowej oraz jej konserwację. W odróżnieniu od dostawcy gazu ziemnego OSD nie może być zmieniony. Jest on na stałe przypisany do danego regionu. Natomiast dostawca gazu to firma, którą można wybrać samodzielnie, realizująca usługi sprzedaży paliwa gazowego kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Kiedy zmiana dostawcy gazu ziemnego jest najbardziej opłacalna?

Zmiana sprzedawcy paliwa gazowego na innego pozwala na obniżenie rachunków za gaz nawet o kilkadziesiąt procent. Najwięcej zaoszczędzić mogą z kolei odbiorcy, którzy mają duże zużycie w ciągu miesiąca paliwa gazowego, gdyż stosują go do między innymi ogrzewania budynków. Nie znaczny to jednak, że wykorzystując gaz do przygotowywania posiłków na kuchence, nie warto zmienić dostawcy gazu ziemnego. W każdym przypadku opcja ta pozwala bowiem na zmniejszenie za niego rachunków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności