Strona główna » Gazownia Gryfino » Gaz płynny Gryfino

Gaz płynny Gryfino

Jakie odległości należy zachować w trakcie montażu zbiornika na gaz płynny?

Chcąc zamontować zbiornik na gaz płynny w zewnętrznej postaci, trzeba pamiętać o przestrzeganiu odpowiednich odległości od miejsca, w którym zostanie on umieszczony. Wobec tego taki zbiornik na gaz płynny musi być oddalony: co najmniej 3 metry od budynków, 1,5 metra od granicy działki, 5 metrów od studzienek kanalizacyjnych i szamba, 7 metrów od linii niskiego napięcia, 15 metrów od linii wysokiego napięcia.

Jak często trzeba przeprowadzać przegląd podziemnego zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Podobnie jak w przypadku zewnętrznych zbiorników na gaz płynny, także modele wewnętrzne muszą koniecznie przechodzić badania techniczne. Badanie zewnętrzny powinien być przeprowadzony co 2 lata. Z kolei rewizja wewnętrzna raz na 5 lat. Jeśli chodzi o próbę ciśnieniową wewnętrzne, zbiorniki na płynne paliwo gazowe muszą mieć ją przeprowadzoną raz na 10 lat. Wszystkie badania techniczne muszą być wykonywane przez przedstawicieli Urzędu Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności