Strona główna » Gazownia Gryfino » Dostawcy gazu Gryfino

Dostawcy gazu Gryfino

Jak zmienić sprzedawcę gazu do firmy?

Zamierzając zmienić sprzedawcę gazu do przedsiębiorstwa, warto głównie wiedzieć, że procedura ta niemal niczym nie różni się od zmiany sprzedawcy gazu dla domu. W związku z tym najpierw trzeba wybrać odpowiednią ofertę z dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc różnorodnego rodzaju porównywarki. Po wybraniu odpowiedniej oferty należy umówić się na spotkanie z przedstawicielem dostawcy gazu i podpisać z nim kolejną umowę, pamiętając, aby wcześniej szczegółowo ją przeanalizować i zweryfikować, czy wszystkie jej paragrafu są zgodne z ustaleniami. Przy podpisaniu umowy przedstawiciel sprzedawcy gazu ziemnego zaproponuje również podpisanie upoważnienia. Warto zdecydować się na tę opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z wymówieniem poprzedniej umowy oraz poinformowaniem Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zmianie sprzedawcy paliwa gazowego.

Ile trwa zmiana dostawcy paliwa gazowego?

Proces zmiany dostawcy gazu trwa zazwyczaj około miesiąca. Wpływ na to, ile trwać będzie to czas, ma natomiast przede wszystkim to, czy umowa z poprzednim dostawcą paliwa gazowego może być wypowiedziana natychmiast. Czasem zawarte w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą dostawcy gazu ziemnego do zakończenia umowy ze względu na kary. Dodatkowo w trakcie zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego należy również pamiętać, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności