Strona główna » Gazownia Gryfice » Gaz płynny Gryfice

Gaz płynny Gryfice

Ile wynosi wydajność grzewcza gazu płynnego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z ekonomiczniejszych paliw opałowych. Jego wartość grzewcza wynosi około od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w ciągu godziny ze spalania 1 kilograma gazu płynnego można uzyskać 13 kWh ciepła. Wartość ta sprawia więc, że jest on coraz częściej używany do ogrzewania budynków za pomocą klasycznych lub kondensacyjnych kotłów C.O. oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Jak wybrać dostawcę gazu płynnego LPG?

Właściciele domów lub firm posiadający zamontowane własne zbiorniki na gaz płynny mogą korzystać ze swobodnej możliwości wybierania sprzedawcy gazu płynnego. Podczas jego wyboru warto natomiast zwrócić uwagę nie tylko na cennik paliwa, ale także wiarygodność sprzedawcy. Powinien on mieć aktualną koncesję na dostawę paliw. Dodatkowo ważna jest również jakość dostarczanego płynnego paliwa gazowego. To od niej zależy bowiem właściwie działanie całej instalacji ogrzewania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności