Strona główna » Gazownia Gryfice » Butle gazowe Gryfice

Butle gazowe Gryfice

Ile kosztuje butla gazowa?

Żeby móc wykorzystywać butlę gazową w gospodarstwie domowym, trzeba się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można kupić nienapełnione, a także już napełnione. W pierwszym przypadku cena butli gazowej oscyluje w granicach około 200 złotych, z kolei w drugim do wartości pustej butli należy dołożyć także koszt zawartego w niej gazu, sumaryczna cena wynosi w związku z tym aktualnie mniej więcej trzystu złotych. Mniej kosztowną metodą jest z kolei kupienie używanej butli gazowej, należy natomiast przy tym pamiętać, aby skontrolować, czy posiada ona ważną homologację, której termin wskazywany jest na zbiorniku.

Jaki gaz w butli wybrać podczas zimy?

Jeśli butle gazowe mają być stosowane zimą, warto wybrać modele napełniane czystym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach równych aż -42 stopnie Celsjusza. Za sprawą tego używanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problematyczne. W tych samych warunkach butle gazowe napełniane propanem-butanem mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych w poprawny sposób, ponieważ gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 oC..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności