Strona główna » Gazownia Grybów » Gaz LPG Grybów

Gaz LPG Grybów

Ile kosztuje zamontowanie LPG w aucie?

Zamontowanie instalacji LPG w samochodzie pozwala oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych w miesiąc. Aby skorzystać z takiej możliwości, należy jednak najpierw zamontować specjalną instalację LPG. Koszt montażu instalacji LPG w aucie uzależnione jest od wielu czynników. Zaliczyć do nich można między innymi: rodzaj silnika w aucie, rodzaj generacji instalacji LPG do samochodów, których jest 6, a ich cena waha się od 1500 złotych do 10 000 złotych, marka instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w samochodzie oprócz kosztów samego montażu wiążę się również z dodatkowymi wydatkami takimi jak serwis oraz dodatkowa opłata w trakcie badania technicznego auta.

Czym jest gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i przechowywana jest najczęściej w specjalnych zbiornikach. Dostępny jest on także w postaci butli gazowych o wielu pojemnościach czy jako paliwo do napędzania aut. Nazwa LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju paliwo gazowe LPG jest zazwyczaj mieszanką propanu i butanu. Wyróżniającą cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób składowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności