Strona główna » Gazownia Grybów » Butle gazowe Grybów

Butle gazowe Grybów

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do domu tankowane są dwoma rodzajami gazu. Pierwszy z nich to mieszanina propanu i butanu, który jest gazem pozbawionym barwy o wyróżniającym go bardzo dobrze wyczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 stopni Celsjusza. Kolejny z nich to z kolei wyłącznie propan, który idealnie sprawdza się w sytuacji zastosowania butli gazowej w ujemnych temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o cenę butli 11 kg, wersje wypełniane mieszanką propanu i butanu są niewiele tańsze od modeli tankowanych czystym propanem.

Rodzaje butli gazowych

Współcześnie na rynku znaleźć można parę różnych rodzajów butli gazowych. Ich podział obejmuje głównie to, do czego będą one wykorzystywane. W związku z tym wyróżnić można między innymi: zbiorniki gazowe do gospodarstw domowych mające pojemność 11 kg, niekiedy posiadające kołnierz, butle gazowe turystyczne mające pojemność 2 kg, 3 kg i 5 kg, butle gazowe mające pojemność 33 kg, przeznaczone głównie do zastosowań w przemyśle czasem ogrzewania lokali, butle gazowe 11 kg stosowane do wózków widłowych napędzanych gazem. Jeśli chodzi z kolei o materiał, z którego wykonywane są butle gazowe, zazwyczaj jest to stal o odpowiedniej grubości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności