Strona główna » Gazownia Grudziądz » Gaz LPG Grudziądz

Gaz LPG Grudziądz

Co to jest gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i przechowywana jest najczęściej w specjalnych zbiornikach. Sprzedawany jest on także w postaci butli gazowych o różnorodnych pojemnościach lub jako paliwo do napędzania pojazdów. Nazwa LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w Polsce gaz LPG jest zazwyczaj mieszanką propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób magazynowane i transportowane.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie LPG w aucie?

Montaż instalacji LPG w samochodzie umożliwia oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych w ciągu miesiąca. Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy jednak w pierwszej kolejności zamontować właściwą instalację LPG. Cena zamontowania instalacji LPG w aucie zależy od kilku czynników. Zaliczyć do nich można między innymi: rodzaj silnika w samochodzie, typ generacji instalacji LPG do aut, których jest 6, a ich koszt oscyluje w granicach od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w aucie oprócz ceny samego zamontowania wiążę się również z innymi wydatkami takimi jak serwis oraz dodatkowa opłata w trakcie przeglądu auta..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności