Strona główna » Gazownia Grudziądz » Gaz płynny Grudziądz

Gaz płynny Grudziądz

Co to jest gaz płynny LPG?

Płynne paliwo gazowe LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszanki propanu i butanu lub czystego propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei zbliżony do gazu ziemnego. Za sprawą tego wyróżnia się on dużą uniwersalnością użytkowania. Płynne paliwo gazowe propan-butan może być używany w związku z tym na przykład do ogrzewania domów, zasilania pojazdów (auto gaz), procesów przemysłowych. Gaz płynny LPG swoją płynną postać przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on magazynowany w dużych ilościach z wykorzystywaniem stosunkowo małych zbiorników lub butli.

Ile gazu należy tankować do zbiorników na płynne paliwo gazowe?

W trakcie napełniania zbiornika na gaz płynny, objętość paliwa nie powinna być większa niż 85% pojemności zbiornika. 15% pozostałej przestrzeni w zbiorniku gwarantuje poduszkę powietrzną, która w sytuacji zmieniania się objętości gazu płynnego w wyniku zmiany temperatury nie będzie wpływała na działanie całej instalacji gazowej. Wobec tego powszechnie wykorzystywane zbiorniki o wielkości 2700 litra najlepiej, aby były tankowane maksymalnie 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności