Strona główna » Gazownia Grudziądz » Dostawcy gazu Grudziądz

Dostawcy gazu Grudziądz

Od czego uzależniona jest cena gazu ziemnego?

Wysokość faktur za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnorodnych kwestii. Najważniejsze z nich to wielkość poboru gazu ziemnego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest odbiorca przez sprzedawcę gazu ziemnego. Wobec tego największe rachunki za gaz płacą właściciele domów, którzy wykorzystują go do ogrzewania lokali, z kolei najniższe wykorzystujący go do gotowania na kuchenkach. Poza tym warto również wspomnieć, że ostateczna cena paliwa gazowego uzależniona jest także od innych opłat występujących u określonego dostawcy paliwa gazowego. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe.

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu ziemnego w 4 prostych krokach?

Planując zmienić dostawcę paliwa gazowego, wystarczą wyłącznie 4 proste kroki. Pierwszy z nich wymaga znalezienia właściwej oferty nowego sprzedawcy, która będzie korzystna zarówno pod względem ceny zakupu gazu, jak i innych warunków podpisanej umowy. Później wystarczy podpisać umowę z nowym sprzedawcą gazu ziemnego oraz zadbać o jego upoważnienie, za sprawą którego będzie on mógł rozwiązać umowę ze starym sprzedawcą oraz załatwić wszelkie formalności. Trzeci krok to wypowiedzenie poprzedniej umowy i powiadomienie o tym Operatora Systemu Dystrybucji gazu. Cała procedura zakańcza się z kolei uregulowaniem należności z poprzednią firmą i opłaceniem rachunków, a następne faktury będą już przesyłane przez nowego sprzedawcę gazu ziemnego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności