Strona główna » Gazownia Grójec » Butle gazowe Grójec

Butle gazowe Grójec

Jaka jest cena butli gazowe?

Żeby móc stosować butlę gazową w domu, należy się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można kupić puste, a także już pełne. W pierwszej sytuacji koszt butli gazowej wynosi w granicach około dwustu złotych, z kolei w drugim do kosztów pustej butli trzeba dołożyć także cenę zawartego w niej gazu, sumaryczna cena wynosi w związku z tym aktualnie mniej więcej 300 złotych. Tańszą opcją jest z kolei kupienie używanej butli gazowej, trzeba natomiast przy tym pamiętać, żeby skontrolować, czy ma ona aktualną homologację, której termin wskazywany jest na butli.

Jaki gaz w butli wybrać zimą?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być stosowane zimą, najlepiej wybrać modele zatankowane czystym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach równych aż -42 oC. Za sprawą tego użytkowanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie kłopotliwe. W identycznych warunkach butle gazowe napełniane mieszaniną propanu i butanu mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w poprawny sposób, gdyż gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności