Strona główna » Gazownia Grodzisk Wielkopolski » Gaz płynny Grodzisk Wielkopolski

Gaz płynny Grodzisk Wielkopolski

Ile wynosi wydajność grzewcza gazu płynnego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z lepszych paliw opałowych. Jego wartość grzewcza równa się mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. W związku z tym w czasie godziny podczas spalania 1 kilograma płynnego paliwa gazowego można uzyskać 13 kWh energii cieplnej. Wartość ta sprawia więc, że jest on coraz częściej wykorzystywany do ogrzewania domów za pomocą tradycyjnych lub kondensacyjnych kotłów centralnego ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Czym jest dzierżawa zbiornika na gaz płynny?

Jedną z dwóch możliwości montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe jest jego dzierżawa od dostawcy gazu. W takiej sytuacji zbiornik jest najczęściej dostarczany i montowany w określonym miejscu przez wybraną firmę. Cena używania zbiornika to z kolei koszty dzierżawy oraz tankowania. Trzeba jednak pamiętać, że przy wybraniu dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa i brakiem możliwości wyboru sprzedawcy przez całkowity czas trwania umowy zawieranej najczęściej na okres od 3 do 10 lat. Plusem posiadania dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest natomiast to, że wszelkie jego przeglądy i naprawy awarii są wykonywane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności