Strona główna » Gazownia Grodzisk Mazowiecki » Gaz płynny Grodzisk Mazowiecki

Gaz płynny Grodzisk Mazowiecki

Gaz płynny — cena

To ile kosztuje używany do ogrzewania pomieszczeń, zasilania silników spalinowych i urządzeń w domach płynny gaz LPG uzależnione jest od sytuacji gospodarczej. Wszystko za sprawą tego, że wysokość cen płynnego paliwa gazowego nie jest ustalana przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym, jeśli chodzi o płynne paliwo gazowe, cennik za jeden litr może się zmieniać nawet kilka razy w ciągu 12 miesięcy. W wielu przypadkach jest ona też podawana dla metra sześciennego gazu zamiast litra, wobec tego warto zwrócić uwagę na tę kwestię podczas analizowania jego cen zakupu.

Jak często należy przeprowadzać przegląd naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Osoby posiadające zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą bezwzględnie raz na 2 lata przeprowadzać jego badanie zewnętrzne. Podczas takiego przeglądu sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Oprócz tego każdy zbiornik naziemny musi również koniecznie raz na 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Przegląd ten opiera się na skontrolowaniu ścian zbiornika oraz jego wzmocnień. Co 10 lat musi być również wykonana próba ciśnieniowa zbiornika. Wszelkie badania techniczne zbiorników na płynne paliwo gazowe są realizowane przez Urząd Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności