Strona główna » Gazownia Grodzisk Mazowiecki » Dostawcy gazu Grodzisk Mazowiecki

Dostawcy gazu Grodzisk Mazowiecki

Jak zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do gospodarstwa domowego?

Zamierzając zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do gospodarstwa domowego, należy głównie wiedzieć, że rozwiązanie to jest całkowicie darmowe. Sam proces zmiany sprzedawcy gazu na nową, lepszą firmę polega natomiast na kilku łatwych etapach. W zależności od wybranej metody może być ona wykonana samodzielnie lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w przypadku zmieniania sprzedawcy gazu zajmuje w związku z tym znalezienie odpowiedniej oferty, w której nie tylko koszt gazu, ale i inne warunki będą jak najbardziej korzystne.

Jak samodzielnie zmienić sprzedawcę paliwa gazowego?

Samodzielna zmiana dostawcy gazu ziemnego bez pomocy nowego dostawcy wymaga większego zaangażowania niż w sytuacji, gdy zostaje on upoważniony. Nie znaczny to jednak, że jest znaczniej skomplikowana. W takim przypadku konieczne jest najpierw zawarcie umowy z nowym dostawcą gazu ziemnego. Później trzeba samodzielnie wymówić umowę z poprzednim dostawcą paliwa gazowego, a również zawiadomić Operatora Systemu Dystrybucji za pomocą specjalnego dokumentu dostępnego na przykład na jego stronie internetowej lub w punkcie obsługi klienta. Na rozpatrzenie druku dotyczącego zmienienia sprzedawcy gazu dystrybutor gazu ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności