Strona główna » Gazownia Grodzisk Mazowiecki » Butle gazowe Grodzisk Mazowiecki

Butle gazowe Grodzisk Mazowiecki

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się głównie swoją pojemnością. Zazwyczaj oferowane są one w wariatach mających wagę 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najuniwersalniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania pomieszczeń lub kamperów z wykorzystaniem grzejnika na butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propan-butan. Ich niewielka masa i rozmiar daje możliwość z kolei używanie ich podczas wakacji.

Jak podłączyć butlę gazową w odpowiedni sposób?

Żeby podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia trzeba w pierwszej kolejności zdemontować plombę foliową z zaworu, która gwarantuje, że zbiornik jest pełen, a następnie zdemontować plastikową zaślepkę. W trakcie wykonywania tego zawór butli musi być ciągle zakręcony. Przed zamontowaniem reduktora do zaworu należy również skontrolować, czy uszczelka umiejscowiona przy wylocie w butli jest w odpowiednim stanie, w sytuacji, gdy jest ona sparciała, trzeba się z kolei skontaktować z dostawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem wystarczy już wyłącznie otworzyć go poprzez pojedynczy obrót w odpowiednim kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności