Strona główna » Gazownia Grodków » Gaz LPG Grodków

Gaz LPG Grodków

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w autach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z podstawowych części instalacji gazowej w autach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać określone wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której samochód nie może jeździć po drogach. Jej ważność równy jest 10 lat. Dodatkowo zbiornik na paliwo gazowe zamontowany w samochodzie zgodnie z krajowymi przepisami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT.

Dlaczego odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o złej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich szybszą awarię. Dodatkowo złej jakości gaz LPG doprowadza również do mniej ekonomicznego spalania. Finalnie przyczynia się on więc do większych wydatków wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak istotne jest, aby zbiornik LPG był napełniany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który sprzedają sprawdzeni sprzedawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien gwarantować mniej więcej 13 kWh ciepła podczas godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności