Strona główna » Gazownia Grajewo » Gazy techniczne Grajewo

Gazy techniczne Grajewo

Czy gazy techniczne są całkowicie pozbawione innych gazów?

Choć na rynku oferowane są gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, należy wiedzieć, że nie ma w stu procentach pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Niemal zawsze znajdują się w nich bowiem mniejsze bądź większe ilości innych składników, które są efektem procesu produkcji oraz wypełniania zbiorników gazem. Do określenia czystości gazów technicznych używana jest w związku z tym klasa czystości, według jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań.

Jak powinny być przechowywane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a czasem również wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane we właściwy sposób i w odpowiednich warunkach. Miejsca, w których są one przechowywane, muszą wobec tego mieć właściwą wentylację, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same butle z gazem powinny być z kolei składowane ustawiane w pozycji pionowej, tak żeby ich zawór był skierowany do góry. Nie mogą być one także przechowywane w pobliżu źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności