Strona główna » Gazownia Grajewo » Gaz płynny Grajewo

Gaz płynny Grajewo

Jakie odległości należy zachować podczas montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Chcąc zamontować zbiornik na gaz płynny w naziemnej formie, trzeba pamiętać o przestrzeganiu odpowiednich odległości od miejsca, w którym zostanie on zamontowany. W związku z tym taki zbiornik na płynne paliwo gazowe powinien być oddalony: co najmniej 3 metry od domów, 1,5 metra od granicy działki, 5 metrów od studzienek kanalizacyjnych oraz szamba, 7 metrów od linii niskiego napięcia, 15 metrów od linii wysokiego napięcia.

Jak często należy przeprowadzać przegląd podziemnego zbiornika na gaz płynny?

Tak samo jak w sytuacji zewnętrznych zbiorników na gaz płynny, również modele wewnętrzne muszą obowiązkowo przechodzić badania techniczne. Przegląd techniczny zewnętrzny powinien być wykonany raz na 2 lata. Natomiast przegląd wewnętrzny co 5 lat. Jeśli chodzi o próbę ciśnieniową wewnętrzne, zbiorniki na gaz płynny muszą mieć ją przeprowadzoną co 10 lat. Wszelkie badania techniczne muszą być przeprowadzane przez pracowników UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności