Strona główna » Gazownia Grajewo » Dostawcy gazu Grajewo

Dostawcy gazu Grajewo

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu do przedsiębiorstwa?

Chcąc zmienić sprzedawcę gazu do przedsiębiorstwa, należy przede wszystkim wiedzieć, że procedura ta niemal niczym nie różni się od zmiany dostawcy paliwa gazowego dla gospodarstwa domowego. Wobec tego najpierw należy wybrać właściwą ofertę z dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc różnorodnego rodzaju porównywarki. Po wybraniu właściwej oferty trzeba umówić się na spotkanie z przedstawicielem sprzedawcy gazu ziemnego i zawrzeć z nim kolejną umowę, pamiętając, aby wcześniej dokładnie ją przeanalizować i sprawdzić, czy wszelkie jej zapisy są zgodne z ustaleniami. Przy zawieraniu umowy przedstawiciel dostawcy gazu ziemnego zaproponuje także podpisanie pełnomocnictwa. Warto zdecydować się na tę opcję, za jej sprawą to nowa firma zajmie się wszelkimi kwestiami związanymi z wymówieniem starej umowy oraz powiadomieniem Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zmianie dostawcy gazu ziemnego.

Ile trwa zmiana sprzedawcy paliwa gazowego?

Proces zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego trwa najczęściej mniej więcej 30 dni. Wpływ na to, ile trwać będzie to czas, ma natomiast głównie to, czy umowa ze starym dostawcą gazu może być rozwiązana od razu. Czasem zawarte w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą dostawcy gazu ziemnego do zakończenia umowy ze względu na kary. Dodatkowo podczas zmiany dostawcy gazu należy również pamiętać, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności