Strona główna » Gazownia Grabów nad Prosną » Gaz LPG Grabów nad Prosną

Gaz LPG Grabów nad Prosną

Dlaczego właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o niewłaściwej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Oprócz tego złej jakości gaz LPG przyczynia się także do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym przyczynia się on więc do strat związanych z koniecznością kupowania jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był napełniany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować mniej więcej 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania.

Jakie normy powinien spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w samochodach nazywane również jako zbiorniki gazu są jednym z podstawowych składowych instalacji gazowej w pojazdach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać określone normy. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może poruszać się po drogach. Jej termin ważności równy jest 10 lat. Dodatkowo zbiornik na paliwo gazowe zamontowany w samochodzie zgodnie z krajowymi wymogami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności