Strona główna » Gazownia Grabów nad Prosną » Gaz płynny Grabów nad Prosną

Gaz płynny Grabów nad Prosną

W jaki sposób może być rozliczany płynne paliwo gazowe ze zbiornika?

W sytuacji zamontowanego zbiornika na gaz płynny, do którego regularnie dostarczany jest gaz przez wybranego dostawcę, najczęściej można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy z nich opiera się na płaceniu za całości dostaw płynnego paliwa gazowego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to natomiast system telemetryczny, który z wykorzystaniem licznika zlicza zużycie gazu. Na bazie tych danych następnie raz na wystawiana jest faktura zawierająca jedynie bieżące zużycie paliwa.

Ile gazu powinno znajdować się w zbiorniku na gaz płynny?

Właściwe oraz w pełni bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych gazem płynnym ze zbiorników uzależnione jest od jego właściwego stanu. Wobec tego zbiornik na płynne paliwo gazowe powinien być zatankowany co najwyżej do 85% nominalnej pojemności, tak żeby pozostawione 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie może z kolei przekraczać poziomu poniżej 25%. W szczególności w miesiącach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, gdyż mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku traci zdolność odparowywania i swoje właściwości grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności